קייטריניג לאירועים

כל מי שעשה, מתכנן לעשות או יעשה אירוע בעתיד יודע כי הסעיף הכי חשוב בתכנון האירוע הוא הקייטרינג. בין אם מדובר בחתונה, בר או בת מצווה, ברית או מסיבה והרמת כוסית, טיב האירוע יקבע ככל הנראה מאיכות האוכל וצורת ההגשה.

 

מתי מחליטים על הקייטרינג?

 

לאחר קבלת ההחלטה על עריכת האירוע, הדבר הראשון שצריך להחליט עליו הוא מקום עריכת האירוע. לאחר ההחלטה על האולם/גן האירועים, השלב הבא צריך להיות איזה סוג קייטרינג אנחנו רוצים ומפה נגזרת ההחלטה על חברת הקייטרינג, מאחר שאם אנו רוצים קייטרינג בשרי, אז חלק מחברות הקייטרינג הן בכלל חלביות, ולהפך.

 

בדרך כלל, ההחלטה על סוג הקייטרינג והחברה המספקת את השירות תהיה שלושה חודשים לפני האירוע. כמובן שככל שנחליט מוקדם יותר, יש סיכוי שנקבל מחיר טוב יותר.

 

קייטרינג חלבי או בשרי?

 

במדינת ישראל, אין כמעט אפשרות לעשות קייטרינג שיהיה בו בשר וחלב ביחד. צריך לזכור שתמיד יש אורחים דתיים ומסורתיים שהשילוב של בשר וחלב יפריע להם, וגם ברוב המקומות לא יאפשרו חלב ובשר ביחד.

 

אז מה עדיף? אין דבר כזה עדיף - הכל עניין של העדפה אישית. באירועים הגדולים יותר, כמו חתונה ובר/בת מצווה, מרבית האנשים מעדיפים קייטרינג בשרי, מאחר שהוא נחשב לעשיר יותר ובתפיסה שלנו ארוחה מלאה כוללת בשר.

 

תתפלאו לדעת, קייטרינג חלבי ברוב המקרים יקר יותר. למה? כי הוא נחשב איכותי יותר ומושקע יותר. זה לא אומר כמובן שחלבי טעים יותר, הרי הכל עניין של טעם אישי. וטרנדים. בשנים האחרונות יותר ויותר מבקשים קייטרינג חלבי גורמה. טרנד הצמחונות תפס בישראל תאוצה ושוק חברות הקייטרינג מושפע מכך לא מעט.

 

אם אתם חובבי בשר, ככל הנראה תעדיפו קייטרינג בשרי. אם אתם צמחונים, תבחרו קייטרינג חלבי. שתי האופציות טובות באותה מידה. הדבר החשוב הוא איכות האוכל.