למה עדיף בופה

כאשר מגיע השלב בחיים בו צריך לקיים אירוע, חתונה, ברית, בר מצווה או בת מצווה, מיד לאחר בחירת המקום צריך לבחור את הקייטרינג אשר יוגש באירוע. והשאלה הראשונה שצריך לשאול את עצמנו היא האם אנחנו רוצים שהאוכל יוגש לשולחן או שהאורחים יקומו לשולחנות מרכזיים וייקחו את האוכל לבד, מה שנקרא בופה.

 

יש מספר יתרונות בהגשה בצורת בופה, ואנחנו נסקור את היתרונות המרכזיים, לפי דעתנו.

 

מגוון גדול יותר

 

כאשר מגישים מנות לשולחן, כל אורח מקבל מנה אחת בלבד מתוך המבחר הקיים. בבופה, אורח יכול לקום מספר פעמים ולקחת טעימה מכל מנה ומנה שבתפריט. מספר סוגי בשר, מספר תוספות וכמובן מנות ראשונות ללא הגבלה - בבופה ניתן פשוט לטעום את כל מה שיש בשולחן.

 

מינגלינג

 

מאחר שמרבית האירוע, או לפחות מחציתו, סובב סביב האוכל והקייטרינג, בשיטת ההגשה לשולחנות האורחים מדברים רוב הזמן רק עם שכניהם לשולחן. כאשר הולכים על קייטרינג בופה, האורחים צריכים לקום מהשולחן על מנת לאכול וכך הם פוגשים אנשים אחרים ומתחילה כמובן שיחה, אפילו סתם שיחה קלילה בזמן ההמתנה בתור.

 

יותר אוכל עשיר

 

בשיטת הבופה, חברת הקייטרינג מאפשרת מגוון הרבה יותר גדול של מנות. לא יותר אוכל פא אורח, אבל מגוון הבשרים (אם הקייטרינג לא חלבי), התוספות והמנות הראשונות הרבה יותר עשיר. כמובן שבשלב הקינוח, בבר הקינוחים, יש יתרון גדול לבופה ולמגוון העשיר יותר. כל אחד עובר ולוקח את מה שחשקה נפשו, וכמובן יכול לטעום מכל אחד ואחד מהקינוחים.

 

פחות מלצרים - יותר זול

 

כלל זה לא תמיד תקף, כי צריך לאייש גם את עמדות הבופה, אבל לעתים הבופה מעט זול יותר מאחר שיש פחות אנשי צוות ומלצרים שצריך לשלם להם.

 

קייטרינג הדרי - חברת הקייטרינג מס. 1 בצפון

למאמר נוסף בנושא קייטרינג חלבי - לחץ כאן >>>